گران‌ ترین دوربین مداربسته ارزانهای دنده دستی مو جود در بازار

در روزگاری نه‌چندان دور , همه‌ی سوپردوربین مداربسته ارزانها یا دستکم نسخه‌ای از آنها مجهز به دنده‌ی دستی بودند . اما آیا می توانید یک سوپردوربین مداربسته ارزانی مدرن نام ببرید که سه پدال و یک اهرم دنده‌ی دستی داشته باشد؟

لامبورگینی؟ خیر . فراری؟ خیر . پاگانی؟ کوینیگزگ؟ ابدا . پورشه؟ ولی , ولی صرفا در یک نسخه‌ی ویژه‌ی گران قیمت و پرقدرت با برچسب‌های استیو مک کوین .

در هر حال , سوپردوربین مداربسته ارزانها با جعبه‌دنده‌های نصفه خود کار , دوکلاچه و اتوماتیک مضاعف دقیق با قابلیت در اختیار گرفتن کامپیوتری تعویض دنده‌ها , سریع‌تر می‌باشند . هیچ اهرم ردوبدل دنده‌ی زشت و کندی قرار وجود ندارد عرق‌هایی که کریستین فان کوینیگزگ برای ساختن اعجوبه‌ی ۱۵۰۰ اسب بخاری خویش , رگرا – که می‌تواند قبلی از اینکه به آخر این پاراگراف برسید با‌گاز ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت رسد – را هدر دهد .

البته نمی‌توانید به‌راحتی بگویید چه چیز را ترجیح می‌دهید . معمولا در بالا در قبال قبول آن مقاومت میکنید . ولی هنگامی که جاده‌ای بی‌انتها در روبروی شما قرار بگیرد و لذت عمل کردن با صرفا دو پدال را تجربه نمایید , بعد خواهید اذعان کرد : «آره . اینجانب اینو می‌خوام!» این جمله را شاید در یک مزدا میاتا خواهید اعلام‌کرد . ولی آیا هنوز می‌توانید این جمله را در حال لذت بردن از غرش یک دوربین مداربسته ارزان ۱۲ سیلندر پرسروصدا بگویید؟

آری , زمانی بود که یک فروشگاه دوربین مداربسته ارزان , یعنی تقریبا همه‌ی سوپردوربین مداربسته ارزانها با یک جعبه‌دنده‌ی دستی اصیل به بازار می‌آمدند . ولی هنوز نیز می‌توان با یک لامبورگینی مورسیه لگو LP – 640 و یک فراری ۵۹۹ مجهز به جعبه‌دنده‌ی دستی رانندگی کرد . لامبورگینی و فراری در پیشین اهرم‌های بده بستان دنده‌ی پله‌پله را به زیباترین صورت بسط داده بودند . اگر چه فراری ۵۹۹ , دوربین مداربسته ارزان یک میلیون دلاری بعدی , نسخه‌ای دنده‌دستی خواهد داشت ; اما آخرین سوپردوربین مداربسته ارزانی فراری با دنده‌ی دستی , یعنی گونه کالیفرنیا نیز در اختیار است . آیا عالم در درحال حاضر از دست دادن سوپردوربین مداربسته ارزانهای دنده‌دستی دوست‌داشتنی است؟ ما همه حسرت قبل را می‌خوریم و از بدور شدن از آن ایام گلایه می کنیم , این تنها وظیفه‌ی طبیعی ما در مواجهه با گذر مجال است . قبل , قبل است ; اما بیایید ببینیم کدام دوربین مداربسته ارزانها هنوز نیز بیشترین لذت رانندگی را با یک جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته به ما می دهند .

BMW M6 convertible

قیمت بی ام و M6 کانورتیبل از ۱۱۹ , ۷۰۰ دلار استارت می گردد ; البته خوشبختانه جعبه‌دنده‌ی دستی یکی از گزینه‌های مدلِ با بها پایه‌ی این اتومبیل است . در صورتی یک مدل با رنگ آبی‌رنگ تانزانیت متالیک به ملازم چرم دست‌دوز سپید و تریمی ساخته‌شده از مرغوب‌ترین چوب‌های طبیعی را تعیین نمایید , قیمت این دوربین مداربسته ارزان تا ۱۵۱ , ۶۴۵ دلار ارتقاء خواهد یافت .

Morgan Aero 8

درحال حاضر که سخن از بی ام و شد , بد وجود ندارد اشاره‌ای به مورگان آئرو ۸ داشته باشیم که از دوربین مداربسته ارزان ۴ . ۸ لیتری هشت سیلندر بی ام و به همراه جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی آن استفاده می برد . ارزش این دوربین مداربسته ارزان از ۹۳ هزار دلار شروع می شود که به اعتقاد بخش اعظمی , برای چنین دوربین مداربسته ارزانیی ارزش ارزانی است . متأسفانه ساخت مدل‌های سوپراسپرت و آئرومکس متوقف شده‌است ; البته خوشبختانه تکنسین‌های ماهر مورگان آماده‌اند هر گونه آئرو ۸ را که شما بخواهید , با هر قیمتی به شما ارائه دهند .

دوج هنوز هم می تواند یک وایپر ACR برای شما بسازد . این دوربین مداربسته ارزان با بها ۱۲۰ , ۸۹۵ دلار ( به اضافه‌ی هزینه‌ی حمل سرسام‌آور ۲۴۹۵ دلاری! ) یکی از بهترین انتخاب‌های قرن است . این دوربین مداربسته ارزان صرفا با یک جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی ارائه می شود . با انتخاب بسته‌ی گزینه‌های انتخابی Extreme دربرگیرنده روکش دوربین مداربسته ارزان و رینگ‌های Brass Monkey ارزش دوربین مداربسته ارزان به اندازه‌ی ارزش یک تویوتا کمری شش سیلندر SE افزایش مییابد .

Porsche 911 R

همه‌ی دوربین مداربسته ارزانهای پورشه ۹۱۱R پیش‌فروش شده‌اند . اما سؤال اینجا است که در صورتیکه کل ایجاد این نسخه‌ی محدود از پورشه ۹۱۱ رزرو شده‌ باشد , آیا گشوده نیز بایستی آن‌ را در این لیست جای داد؟ در هر صورت , در‌حالتی که شما یک کدام از رزروکنندگان خوش‌شانس این دوربین مداربسته ارزان باشید , تا زمان تحویل مبلغ ۱۸۴ , ۹۰۰ دلار باید بپردازید . ولی با گزینه‌های انتخابی از جمله کلید رنگ‌شده با کیف چرمی , یک کامپیوتر سفری ۶۵۰ دلاری و کف‌پوش فیبر کربنی , این ارزش تا ۲۱۸ , ۴۷۰ دلار قابل افزایش است .

Aston Martin Vantage S

مدیرعامل استون مارتین , اندی پالمر , به تازگی اعلام کرده است که استون مارتین می‌خواهد آخرین تولیدکننده‌ای در دنیا باشد که دوربین مداربسته ارزانهای اسپرت با جعبه‌دنده‌ی دستی تولید میکند . شم نیکی است که ملاحظه کنید دوستانی دربین تصمیم‌گیران صنعت اتومبیل دارید , به‌خصوص آن‌هایی که با شما موافق می‌باشند . صرفا ۱۰۰ عدد از دوربین مداربسته ارزانهای گونه Vantage S دوازده سیلندر با جعبه‌دنده‌ی دستی هفت‌سرعته‌ به بازار آمریکا خواهد آمد . رانندگی با این دوربین مداربسته ارزان نهایت تجربه‌ی لذت‌بخش آنالوگ در دنیای دیجیتال مدرن خواهد بود ; مراقب قلبتان باشید! چنانچه ارزش نوع ۲۰۱۷ ارتقاء پیدا نکند و در همان بها ۱۸۷ , ۸۲۰