لیفان ۸۲۰ ; سدان لاکچری چینی بازار کشور‌ایران

معرفی کامل لیفان ۸۲۰ به همراه مشخصات و قیمت این دوربین مداربسته ارزان را که لوکس‌ترین سدان ساخت چین در بازار داخلی به‌ حساب می آید , به دنبال بخوانید .

۸۲۰ , سدان سایز میانگین شرکت‌ دوربین مداربسته ارزانسازی لیفان است که در نمایشگاه اتومبیل پکن ۲۰۱۴ پرده برداری شد و در سال ۲۰۱۵ در دو ورژن با پیشرانه‌های ۱ . ۸ و ۲ . ۴ لیتری وارد بازار چین شد . اما اواخر سال قبلی , شرکت کرمان‌دوربین مداربسته ارزان اذعان کرد که نسخه‌ی مجهز به پیشرانه‌ی ۲ . ۴ لیتری این سدان لوکس چینی را روانه‌ی بازار دوربین مداربسته ارزانی کشور ایران خواهد کرد . فروش این دوربین مداربسته ارزان از خرداد سال جاری و در نمایندگی‌های مجاز کرمان‌دوربین مداربسته ارزان مقدمه شده‌است .

لیفان ۸۲۰ دوربین مداربسته ارزانیی در کلاس سدان سایز متوسط است . سدان‌‌ سایز میانگین یکی از محبوب‌ترین کلاس‌های دوربین مداربسته ارزانیی است که برند‌های مختلفی در آن به رقابت میپردازند . این دسته از دوربین مداربسته ارزانها علاوه‌ بر فضای داخلی مناسب , از پیشرانه‌ای‌ با اقتدار کافی و امکانات رفاهی قابل قبولی استفاده می برند و می‌‌توانند نیاز‌ اکثری از خانواده‌ها را تأمین نمایند .

لیفان 820 / lifan 820

طی سال‌های قبلی این کلاس از دوربین مداربسته ارزانها جزو محبوب‌ترین نمونه‌ها میان خریداران بودند و آمار فروش خیر هم برای خرید دوربین مداربسته از آبنوس خود به ارمغان می‌آوردند ; البته یک سری سالی است که این پروسه تغییر یافته است و دوربین مداربسته ارزانهای کراس‌اوور و شاسی‌بلند محبوبیت بیشتری فی مابین خریداران پیدا کرده‌اند . با این حال هنوز هم کلاس سدان‌‌های شهری از اهمیت بسیاری بالایی برای تولید‌کنندگان برخوردار میباشند و توسعه‌ی نمونه‌های ایده‌آل بخشی از حق تقدم هر دوربین مداربسته ارزانسازی است .

در‌این لابه‌لا دوربین مداربسته ارزانسازهای چینی نیز با عرضه‌ی سدان‌های متفاوت با قیمت‌های ذیل , سعی دارند برای خویش جایگاهی در این کلاس به‌ دست آورند . یکی از این دوربین مداربسته ارزانسازها , کمپانی نوظهور لیفان است که به‌تازگی با تعدادی مدل دوربین مداربسته ارزان , اعم از سدان سایز میانگین لیفان ۸۲۰ وارد بازار جمهوری اسلامی ایران هم شده‌است .

مشخصات فنی لیفان ۸۲۰
کمپانی لیفان در سال ۲۰۱۵ سدان ۸۲۰ را در دو ورژن با پیشرانه‌های چهار سیلندر خطی و ۱۶ سوپاپ با حجم ۱ . ۸ و ۲ . ۴ لیتری وارد بازار چین کرد ; اما کمپانی کرمان‌دوربین مداربسته ارزان صرفا نسخه‌ی ۲ . ۴ لیتری این دوربین مداربسته ارزان را وارد بازار کشور‌ایران نموده است .

لیفان 820 / lifan 820

حداکثر قدرت خروجی پیشرانه‌ی ۱ . ۸ لیتری در به دور دوربین مداربسته ارزان ۶۰۰۰ دور بر دقیقه به‌دست می‌آید و معادل‌ ۱۳۱ اسب بخار است ; نسخه‌ی ۲ . ۴ لیتری هم حداکثر توان خروجی معادل ۱۵۸ اسب بخار در دور دوربین مداربسته ارزان ۵۷۰۰ بدور بر دقیقه ایجاد می‌نماید . گشتاور بیشینه‌ی آن ها به‌ترتیب ۱۶۸ و ۲۲۱ نیوتن‌متر است و این واحد سنجش از گشتاور به‌ترتیب در دورهای دوربین مداربسته ارزان ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ و ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ بدور بر دقیقه به‌دست می آید .

لیفان دو جعبه‌‌دنده‌ مختلف برای سدان گران قیمت خویش در لحاظ گرفته است ; نسخه‌ی ۱ . ۸ لیتری این دوربین مداربسته ارزان با جعبه‌دنده‌ی ۵ سرعته‌ی دستی عرضه میشود ; البته نسخه‌ی قوی‌تر را جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی خودکار ملازمت می‌نماید . لیفان اعلام نموده است که سیستم انتقال توان لیفان ۸۲۰ توسط کمپانی‌ DSI استرالیا ایجاد می گردد ; شرکت نام‌آشنایی که سابقه‌ی تشکیل داد سیستم انتقال توان موردنیاز شرکت‌هایی نظیر فورد , کرایسلر , جیلی و سانگ‌یانگ را در کارنامه‌ی خود داراست .

لیفان 820 / lifan 820

درباره ی سیستم تعلیق لیفان ۸۲۰ هم می بایست بگوییم کمپانی سازنده‌ی چینی , سیستم تعلیق جلو و عقب جداگانه آن را به‌ترتیب از نوع مک‌فرسون و جدا چندمیله‌ای گزینش کرده است . استفاده از سیستم‌های تعلیق غیر وابسته سبب آن شده‌است که لیفان ۸۲۰ در جاده‌‌های ناهموار و سرعت‌های بالا پایداری خود را حفظ کند و در عین اکنون تجربه‌ی سواری نرمی در اختیار سرنشینان قرار دهد .

ویژگی ها ۱۸۰۰ ۲۴۰۰
حجم دوربین مداربسته ارزان ( سی‌سی ) ۱۷۹۴ ۲۳۷۳
تعداد سیلندر ۴ ۴
تعداد مجموع سوپاپ ۱۶ ۱۶
حداکثر توان خروجی ۱۳۱ ۱۵۸
حداکثر سرعت ( کیلومتر بر ساعت ) ۱۸۰ ۱۸۰
شتاب صفر تا صد ( به ثانیه ) – –
دسته جعبه دنده دستی ۵ سرعته خودکار ۶ سرعته
حجم باک ( لیتر ) ۶۳ ۶۳
مصرف سوخت شهر ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) – –
مصرف سوخت بزرگراه ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) – –
مصرف سوخت سیکل ترکیبی ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) ۷ . ۷ ۸ . ۷
ارتفاع ( میلی‌متر ) ۴۸۶۵ ۴۸۶۵
عرض ( میلی‌متر ) ۱۸۳۵ ۱۸۳۵
طول ( میلی‌متر ) ۱۴۸۰ ۱۴۸۰
وزن خالص ( کیلوگرم ) ۱۹۲۰ ۱۹۲۰
استاندارد آلایندگی یورو ۵ یورو ۵
تایر ( اینچ ) ۱۶ ۱۶