رنو تلیسمان ; معرفی سدان جالب فرانسوی

ایمنی
رنو در بحث ایمنی برای تلیسمان سنگ تمام گذارده است . تجهیزاتی که برای ارتقاء ایمنی این اتومبیل به عمل رفته است دربرگیرنده ترمزهای جلو و عقب از مدل دیسکی خنک شونده و مجهز به سیستم‌های ترمز ضدقفل ABS , توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD , در دست گرفتن پایداری اتومبیل ESP , در دست گرفتن هرزگردی ASR , ترمز اضطراری BAS و در دست گرفتن ترکشن TCS می‌باشند . تلیسمان همچنین مجهز به ۶ ایربگ مشتمل بر نمونه‌ی علیه راننده و سرنشین جلو , جانبی و پرده‌ای است که وظیفه حفاظت از سرنشینان در تصادفات را بر عهده دارااست .

رنو تالیسمان / renault talisman

رنو تلیسمان موفق به اخذ ۵ ستاره ایمنی از اداره EURO NCAP شده‌است . امتیازات این اتومبیل در تست‌های تصادف به شرح ذیل است .

نگهداری جان سرنشینان بزرگ‌سال : ۸۶
محافظت جان سرنشینان خردسال : ۸۴
نگهداری سلامت عابران پیاده : ۶۸
سیستم‌های ایمنی و کمکی راننده : ۷۶
امتیازات کسب‌شده‌ توسط رنو تلیسمان نشان‌دهنده‌ی ایمنی بالای این دوربین مداربسته ارزان در حادثه ها است که به سرنشینان اتومبیل اطمینان کافی در زمینه‌ی محافظت جان آنان در تصادفات میدهد .

پیرو شمارا به تماشای ویدیوی تست تصادف رنو تلیسمان در آزمایشات موسسه‌ی NCAP دعوت می کنیم .

تجربه رانندگی
با نشستن در صندلی راننده , آماده‌ی باز‌بینی همت این دوربین مداربسته ارزان می‌شویم . صندلی راننده ارگونومی نیکی دارد و سرنشین را کامل در خود جای میدهد و حتی در سفرهای طولانی بدن را خسته نمی کند . دستور خوش‌دست تلیسمان احساس خیر و خوبی به راننده القاء می کند و با توجه به بعد ها شیشه‌ی جلو و پباده سازی بخش جلویی دوربین مداربسته ارزان , رویت کرد نسبتاً دلخواه است و تسلط نیکی برقرار است . پیشرانه‌ی ۱ . ۶ لیتری مجهز به توربوشارژر همت نرمی دارد ; با اعتنا به ساختار این گونه پیشرانه‌ها , کمی تأخیر توربو در آن‌ مشاهده می شود ; اما این خلل خیلی محسوس نیست و بعداز مکث ناچیزی پیشرانه با اقتدار بالا دوربین مداربسته ارزان را به حرکت درمی‌آورد . بعداز شتاب‌گیری عالی , دوربین مداربسته ارزان به ترمزهایی نیاز دارید تا اتومبیل را به نحو احسن متوقف نمایند ; ترمزهای تلیسمان قابل اعتماد هستند و با اطمینان خاطر می‌توان پدال ترمز را فشار بخشید که به راننده خود‌با‌وری میدهد .

رنو تالیسمان / renault talisman

کارایی جعبه دنده زیاد رضایت‌بخش است و ردوبدل دنده‌ها تخت‌گاز و به نرمی صورت می‌دهد , به گونه ای که در شتاب‌گیری‌های سریع نیز شما را مأیوس نخواهد کرد . سعی پیشرانه و جعبه‌دنده با دقت به حالت‌های رانندگی متغیر است و بسته به موقعیت انتخابی , شایسته ترین کارایی را خواهد داشت . کابین اتومبیل نیز به‌خوبی عایق‌بندی شده‌است و صداهای آزاردهنده و طولانی تر وارد کابین نمیشوند که سبب خموشی کابین و وقار بیشتر در حین رانندگی میشود .

کارایی سیستم تعلیق اتومبیل قابل قبول و رضایت‌بخش است . به لطف سیستم مک فرسون در جلو , اکثر اوقات ضربات وارده به‌خوبی جذب میشوند ; اما بعضی ضرباتِ تیز به کابین منتقل می گردند . اما نکته‌ای که احتمالا به مذاق بخش اعظمی خوش نیاید , اکسل نیمه صلب عقب است که درین رده‌ی قیمتی کمتر استفاده می‌شود و تلاش آن به‌خصوص در مانور‌ها نسبت به تعلیق یک‌سری اتصالی در رده‌ی پایین‌تری قرار دارد .

رنو تالیسمان / renault talisman

رنو تلیسمان همانند سایر دوربین مداربسته ارزانهای فرانسوی , رانندگی آهسته و راحتی برای سرنشینان فراهم می‌نماید . پیشرانه‌ی این دوربین مداربسته ارزان در کنار جعبه‌دنده‌ی پر سرعت , مجموعه‌ای قابل اعتماد و ایده‌آل برای دوربین مداربسته ارزانیی در این کلاس مهیا کرده‌‌اند که کلیه نیاز‌های کاربران را به‌خوبی پاسخ‌گو خواهد بود . رنو تمام عملکرد خویش را به فعالیت برده است تا تجربه‌ی سواری راحت و آرامی در تلیسمان به ارمغان آورد ; جایی که تولید‌کنندگان ژاپنی و در رأس آنان تویوتا و هوندا , سلاطین بلاعزل آن می باشند &# abnoos security ;